| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Battery Included | No |
| Type | Table Saw |
| Voltage | 110-220V 350W |
| Color | Silver, Blue |
| Material | Alloy, Iron, ABS |
| Assembly Required | Yes |
| Process | Plastic Spray |
| Plug Type | US Standard |
| Motor Type | Copper Motor |
| No-load Speed | 800-10000rpm |
| Maximum Cutting Depth | 30 mm/1.18in |
| Package Size | 31*24*16cm/12.2*9.45*6.3in |
| Product Size | 24*22*14cm/9.4*8.6*5.5in |
| Gross Weight | 5.5kg/12.13lbs |
Check the listing for details. Mini Table Saw Machine Bench Polisher Machine Benchtop Polisher Machine Set. Color: Silver, Blue, Condition: New. Listed at 111.99 USD. Specification Color: Silver, Blue Material: Alloy, Iron, ABS Process: Plastic Spray Voltage: 110-220V 350W Plug Type: US Standard Assembly Required: Yes Motor Type: Copper Motor No-load Speed: 800-10000rpm Maximum Cutting Depth: 30 mm/1.18in Package Size: 31*24*16cm/12.2*9.45*6.3in Product Size: 24*22*14cm/9.4*8.6*5.5in Gross Weight: 5.5kg/12.13lbs Net Weight: 5.1kg/11.24lbs.