| Note: | Do not send to Canada |
|---|---|
| welcome | good day!!! |
| Brand | TBvechi |
| ❤️Features | Durable Material |
| Material | Aluminum Alloy, Metal |
| Mounting Type | Tabletop |
| Assembly Required | Yes |
| Plug Type | US Standard |
| Adjustable Speed | No |
| Rated Power | 96W |
| Rated Volatge | DC 24V |
| Rated Speed | 5000RPM |
| Power Supply Power | 240W |
| Power Supply Input | AC 100-240V |
| Power Supply Output | DC 24V, 10A |
| Power Cord Length | About 1m/3.28ft |
| Each Saw Blade Inner Hole Diameter | 16mm/0.63in |
| Saw Blade's Diameter | 60mm/2.36in, 80mm/3.15in, 80mm/3.15in, 85mm/3.35in |
| Saw Blade's Thickness | 0.6mm/0.02in, 1.2mm/0.05in, 0.8mm/0.03in, 1mm/0.04in+1.8mm/0.07in |
| Saw Blade Lift Range | 0.1-20mm/0.004-0.79in |
| Product Size | 21*16*10cm/8.27*6.3*3.94in |
| Package Size | 30*20*15cm/11.81*7.87*5.91in |
| Gross Weight | 3kg/6.61lbs |
| Net Weight | 1.5kg/3.31lbs |
| Battery Included | No |
| Type | Table Saw |
| Set Includes | 1* Mini Table Saw 4* Saw Blades(One is Installed) |
| Power Source | Corded Electric |
| Motor Type | Pure Copper Motor |
Check the listing for details. Mini Table Saw - Precision Cutting Tool for Woodworking & DIY Projects. Condition: New. Listed at 85.36 USD. Thismini table saw is more than just a tool; it's your ultimate creative partner! With its robust motor and sentient design, you'll notice the difference in your projects right away. From intricate designs to straightforward cuts, this saw adapts to your crafting needs.