| Feature 1 | Made of high quality material,Durable |
|---|---|
| *Festure 1 | Compact Design,Unique Appearance |
| Feature^ | High Quality with Warranty |
| 1.Feature | High-quality |
| Tips | If you have any questions, please contact us! |
| Brand | Unbranded |
| Material | Steel, ABS, Copper |
| Moter Type | All-copper Motor |
| Color | Silver, Black |
| Assembly Required | No |
| Mount Type | Floor Standing |
| Control Method: | Remote Control, Button |
| Screen Type | LED |
| Power Source | Corded Electric |
| Plug Type | US Standard |
| Remote Control Battery | 2*AAA Batteries(Not Included) |
| Power | 50W |
| Voltage | 110-220V |
| Manual Mode Adjustable Speeds | 5 Gears |
| Auto Mode | P1, P2, P3 |
| Overall Load-bearing Capacity | 25kg/55.1 lbs |
| Remote Control Distance | About 1m/3.3ft |
| Power Cord Length | About 1.85m/6.07ft |
| Product Size | 44*36*22cm/17*14*8.66 in |
| Package Size | 48.5*42*28cm/19.09*16.54*11.02in |
| Gross Weight | 7.5kg/16.5 lbs |
Check the listing for details. Mini Under Desk Elliptical Machine Elliptical Trainer Black & Sliver W/ Remote. Color: Silver, Black, Condition: New. Listed at 122.54 USD. Durable Upgrade: It is made of high-quality steel and ABS, making it not easy to rust and deform, ensuring durability and safety. Join us now with this mini under desk electric elliptical machine that combines technology, aesthetics, and practicality.