| Shape | Stick |
|---|---|
| Unit Count | 1.00 Count |
| Power Source | Electric |
| Material Type Free | Pfas Free, Pfoa Free |
| Included Components | Mini Waffle Stick Maker |
| Wattage | 500 Watts |
| Global Trade Identification Number | 00655772011862 |
| Product Dimensions | 6"d X 8.75"w X 6.13"h |
| Capacity | 4 |
| Voltage | 120 V |
| Style | Non-stick,nonstick |
| Features | Non-Stick, Non-Stick Coating, Latching Handle, Non-Skid Feet, Power Indicator Light |
| Cable Length | 26 Inches |
| Item Type Name | Waffle Stick Maker |
| Unit Quantity | 1.00 |
| Components Included | Mini Waffle Stick Maker |
| Special Feature | Manual |
| Item Dimensions D X W X H | 6"d X 8.75"w X 6.13"h |
| Color | Green |
| Material | Plastic |
| Number Of Settings | 1 |
| Item Depth | 6 in |
| Brand | Unbranded |
| Type | Waffle Stick Maker |
| Model | Mini Waffle Maker |
| Other Special Features Of The Product | Manual |
| Product Style | Non-stick,nonstick |
| Power | 500 W |
| Item Weight | 1.7 lbs |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. Mini Waffle Stick Maker: Nonstick Kitchen Appliance for Fun Breakfasts & Treats. Color: Green, Condition: New, Made in China. Listed at 69.99 USD. With our Mini Waffle Stick Maker, you’re just minutes away from bites of heaven. Perfect for those special breakfasts or simply treating your family during the week, this appliance enhances your kitchen experience and brings joy to your table.