| Compatible Devices | Laptop, Smartphone |
|---|---|
| Display Technology | LCD |
| Item Dimensions L X W X H | 3.74"l X 3.74"w X 7.68"h |
| Brightness | 200 Lumen |
| Video Encoding | H.264, H.265 |
| Controller Type | Remote Control |
| Wattage | 80 Watts |
| Upc | 758918446020 |
| Minimum Throw Distance | 4 Feet |
| Image Brightness | 200 ANSI Lumens |
| Form Factor | Portable |
| Unit Type | lb |
| Display Resolution Maximum | 3840 X 2160 Pixels |
| Display Type | Lcd |
| Antenna Location | Home Cinema |
| Contrast Ratio | 1300:1 |
| Voltage | 110 Volts |
| Minimum Image Size | 40 Inches |
| Features | Portable, 220° Rotation, Built-in Android TV 11.0, 4K Decoding, Manual Focus, Bluetooth 5.0, Built-in Speaker, Screen Mirroring, Lightweight |
| Unit Quantity | 1 |
| Hardware Connectivity | 3.5mm Audio, Hdmi, Usb |
| Throw Ratio | Short Throw |
| Built-in Media | Projector, Remote, Power Cord, User Manual |
| Color | White |
| Control Method | Remote |
| Lens Magnification | Less than 3x |
| Mounting Type | Tabletop Mount |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Brand | Unbranded |
| Type | Mini Projector |
| Maximum Image Size | 130 Inches |
| Maximum Resolution | 3840 x 2160 |
| Maximum Throw Distance | 13 Feet |
| Model | Wireless Mini Projector |
| Connectivity | Wired, Wi-Fi, Bluetooth, HDMI, USB, 3.5mm Audio |
| Native Resolution | 1280 x 720 |
| Compatible Operating System | Android, iOS/Mac |
| Item Weight | 1.5 lb |
| Country of Origin | China |
| Connectivity Technology | Bluetooth, Hdmi, Usb, Wi-fi |
Check the listing for details. Mini WiFi Bluetooth 4K Projector 130'' Screen Portable Home Theater. Color: White, Condition: New, Made in China. Listed at 94.87 USD.