| Country of Origin | China |
|---|---|
| Plug Type | China |
| Size | 2.05*2.05*0.98inches |
| Input Voltage | AC 110 - 240V |
| Standard Wirelesss | 802.11b / g / n |
| Maximum Input Current | 10A |
| Smart Home Compatibility | Alexa Google Home |
| Operating voltage | AC 110 - 240V |
| Brand | Unbranded |
| Type | Mini Smart Socket |
| Manufacturer Warranty | None |
| Maximum Compatible Appliance Wattage | 2200W |
| Smart Home Protocol | Wi-Fi |
| Output Voltage | AC 110 - 240V |
| Voltage Conversion | Not Applicable/Not Available |
Check the listing for details. Mini WiFi Smart Plug Socket Outlet Adapter Alexa Google Home Remote Control US. Condition: New, Made in China. Listed at 9.99 USD. Compatibility:Works flawlessly with Alexa, Google Assistant & IFTTT. Giving voice command to Amazon Alexa or Google Assistant,no more fumbling in the dark. 1 X Mini Smart Socket. Power Consumption:less than or equal to 0.4 W.