| Battery Type | AA |
|---|---|
| Brand | Campark |
| Brand 2 | Voopeak(Campark’s sub-brands) |
| Camera Recording Angle | 120 degree |
| Color | Green |
| Country of Origin | China |
| Display Resolution | 4K |
| Display Size | 2.0 in |
| Features | Infrared, Loop Recording, Motion Activated, Night Vision, Password Set, Time / Date, Time lapse, Time Stamp, Timer, Video, Waterproof |
| Flash Type | Low Glow/Red Infrared |
| Image Sensor | 48Megapixel CMOS sensor |
| LCD Display | 2.0 inch |
| Material | Plastic |
| Max Night Vision Lightning Distance | 65ft/20 meters |
| Megapixels | 48MP |
| Memory Type | SD Card |
| Model | TC33 |
| Photo Resolution | 4K |
| Power Source | Batteries(NOT included) |
| Sensor Detecting Range | 120 degree |
| Sport/Activity | Hunting |
| Trigger Speed (seconds) | 0.1s |
| Type | Trail Camera |
| Video Length | 10S-180S |
| Video Resolution | 4K; 2K; 1080FHD Selects video resolution |
Check the listing for details. Mini Wildlife Trail Camera 48MP 4K Night Vision Waterproof Hunting Camera IP66. Color: Green, Condition: New, Made in China. Listed at 39.97 USD. ▶【Ultra HD 4K Video & 48MP Clear Photo】: Video RESOLUTION supports 4K Recording, photo resolution contains 48MP/36MP/20MP/16MP/ 12MP/8MP/5MP/3MP/1MP, free to select the desired resolution to get the best view on the vivid world of wildlife.