| Number of Cameras Included | 1 |
|---|---|
| Display Technology | LCD |
| Power Source | USB |
| Operating Range | 5 m |
| Response Time | 1ms |
| Color | Black |
| Color Mode | Color Day, B&W Night |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Brand | Unbranded |
| Type | Surveillance Camera |
| Unit Type | Unit |
| Number of Channels | 1 |
| Voltage | 5 V |
| Model | Night Vision |
| Connectivity | Wireless, Wi-Fi |
| Features | Night Vision, Wi-Fi, Mini Surveillance Camera |
| Smart Home Protocol | Wi-Fi |
| Operating Sound Rating | 90 dB |
| Location | Outdoor & Indoor |
| Surveillance Technology | IP/Network |
Check the listing for details. Mini Wireless Record Camera WiFi IP Home Security DVR Night Vision HD USB 1080P. Color: Black, Condition: New. Listed at 6.28 USD. 1080P Full HD Brings You A Different Experience. The remote view can be accessed via the - - - APP (HD WIFI CAM PRO) using iOS and Android smartphones. Resolution Ratio: 1980 1080P. Enhance night vision, see clearly in the dark.