| Brand | for Minn Kota |
|---|---|
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Type | Portable/Handheld System |
| Sensors | GPS |
| Display Size | 2.6 in |
| Sport/Activity | Fishing |
| Item Length | 8 in |
| Item Height | 8 in |
| Number of Preloaded Courses | 750 |
| Material | Acrylic, Aluminum, Celluloid, Iron, Metal, Nylon, Plastic, Polymer Clay, Stainless Steel, Steel, Tin, Vinyl |
| Display Resolution | 480 x 480 |
| Maximum Depth | 500 m |
| Power Source | Electric Cordless |
| Indoor/Outdoor | Indoor/Outdoor |
| Measurement System | Decimal & Imperial |
| Features | Mounting Hardware Included |
| Item Width | 6 in |
| Color | Black |
| Vintage | Yes |
| Connectivity | NMEA 2000 |
| Accuracy | 8 in |
| Language | English |
| Model | 1854035 , MKA-16-03 |
| Item Weight | 1 lb |
| MPN | 1854035 , MKA-16-03 |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Unit |
Check the listing for details. Minn Kota MKA-16-03 AP/PD Quick Release Bracket- 1854035. Color: Black, Condition: New. Listed at 69.86 USD. 1854035 MKA-16-03 Ulterra, Terrova, PowerDrive Trolling Motor Quick Release Bracket Perfectly compatible with Riptide Ulterra, Terrova, PowerDrive, PowerDrive V2, PowerDrive Pontoon and DeckHand 40. Replace OE Part Number: 1854035, Accessory Product Code: MKA-16-03.