| Maximum Aperture | f/2 |
|---|---|
| Digital Zoom | 3x |
| Screen Size | 3 in |
| Color | Silver |
| MPN | does not apply, 1066C001 |
| Battery Type | Lithium-Ion |
| California Prop 65 Warning | This product contains a chemical known to the State of California to cause cancer and birth defects or other reproductive harm. For more information go to www.p65warnings.ca.gov. (Please note this is for residents of California only, as required by state |
| Brand | Canon |
| Series | Canon PowerShot |
| Type | Compact |
| Unit Type | Unit |
| Maximum Resolution | 20.1 MP |
| Item Height | 2.5 in |
| Model | Canon Powershot G9 X Mark II |
| Optical Zoom | 3x |
| Connectivity | USB, HDMI |
| Features | Auto Focus, Bluetooth Connectivity, Built-in Flash, Wi-Fi |
| Charger Included | Yes |
| Unit Quantity | 1 |
| Country of Origin | Japan |
| Item Weight | 6.4 Oz. |
| Item Width | 4.3 in |
Check the listing for details. "MINT" Canon G9X Mark II Silver 20.1MP Compact Digital Camera 3x Optical Zoom. Color: Silver, Condition: Used, Made in Japan. Listed at 649.90 USD. ■ Grade.