| Power Source | Electric |
|---|---|
| Color | White |
| MPN | 5834 |
| Material | Plastic |
| Brand | Oster |
| Loaf Size | 2 lbs |
| Type | Bread Machine |
| Item Height | 12 in |
| Voltage | 120 V |
| Model | ExpressBake 5834 |
| Features | Automatic |
| Power | 400 W |
| Number of Settings/Programs | 8 |
Check the listing for details. Mint! Gently Used Oster ExpressBake Bread Machine Model 5834 Tested!!. Color: White, Condition: Used. Listed at 87.50 USD. Gently Used Oster bread machine in MINT condition! We tested this machine and it works great! Bakes a loaf of bread in less than an hour.