| Chuck Size | 1 1/4 in |
|---|---|
| Brand | Snap-on |
| Type | Cordless Screwdriver |
| Number of Batteries | 1 |
| Battery Capacity | 2.5Ah |
| Battery Included | Yes |
| Power Source | Battery |
| Voltage | 14.4V |
| Color | Red & Black |
| Model | CTS761A |
| MPN | CTS761A |
Check the listing for details. MINT ! Snap-on CTS761A 14.4V Cordless 1/4" Screwdriver/2.5Ah Battery. Color: Red & Black, Condition: Used. Listed at 159.95 USD. Snap On CT761 hex screwdriver in like new condition. Includes battery.