| Return shipping will be paid by | Seller |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Model | MMS362P |
| Custom Bundle | No |
| Cord | 3ft power cord |
| Electrical Rating | 15A, 120V, 1800 Watts |
| Switch/Circuit Breaker | 2 position on/off switch/15A AC circuit breaker |
| UL Clamping Voltage | 800V |
| Maximum Peak Current | 12,000A |
| Type | Surge Protector |
| MPN | MMS362P |
| Cable Length | 3ft. |
| Outlets | 6 |
| Brand | Minuteman |
Check the listing for details. MINUTEMAN 6-OUTLET SURGE SUPPRESSOR PROTECTOR MMS362P 2-PACK. Condition: Used. Listed at 19.99 USD. Cosmetic ConditionMint Condition We describe the cosmetic condition of our items using the based grading system:[NEW][LIKE NEW] ALMOST NEW SHOWING MINIMAL OR NO SIGNS OF WEAR[MINT] HAS SOME MINOR SCRATCHES OR NICKS[GOOD] SHOWING SIGNS OF NORMAL WEAR WITH SOME SCRATCHES[FAIR] HAS MANY SCRATCHES AND/OR NICKS[POOR] HEAVILY USED WITH MANY SCRATCHES AND POSSIBLY DENTS/CRACKS Have a complaint?In case of any issue; the shortest, fastest and the most efficient way to resolve any issue/problem is to contact us.We guarantee to respond within one business day and to resolve the issues until you are completely satisfied. Shipping & HandlingWe ship through FedEx Ground/USPS Priority/USPS First Class depending on item to be shipped.Handling time is 1-2 business days.Weekend (Saturday & Sunday) and all other Federal or State holidays are excluded from business days.Expedited services are not available for non-contiguous states of Alaska and Hawaii and all off-shore United States territories and possessions, which include American Samoa, Guam, the Northern Mariana Islands, Puerto Rico, and the U.S. Virgin Islands.Orders with post office boxes or APO/FPO addresses will be shipped through USPS.Sellers are not responsible for service transit time. This information is provided by the carrier and excludes weekends and holidays.There will be 20% restocking fee of order total if any item being returned was not defective when buyer received it or being returned for a reason the seller is not accountable for and the return shipping will be paid by the buyer.Please note that the transit times may vary, particularly during peak periods.For international buyers; the return shipping will be paid by the buyer in any scenario whatsoever. Note: By buying from us you agree with all of our policies. Thank you for spending time on our listing!