| Model | mc 1 5 mm |
|---|---|
| Color | black |
| Manufacturer | natural craftsmanship |
| PackageHeight | 17 |
| PackageLength | 118 |
| PackageWeight | 18 |
| PackageWidth | 58 |
| PartNumber | mc 1 5 mm |
| Size | 16 yards |
| Brand | Miracle Cord |
| MPN | MC-1.5mm |
| UPC | NA |
Check the listing for details. Miracle Cord 1.5mm Nylon Multi-Use Extra Strong Braided 16 yards, Black. Color: black, Condition: New. Listed at 10.81 USD. MIRACLE CORD is a superior quality braided nylon cord. It is extra strong and lightweight, with a high tensile strength. It won’t break when being pulled by hand. It is smooth, non-stretch and of uniform 1.5mm thickness throughout.