| Non-Domestic Product | No |
|---|---|
| Custom Bundle | Yes see description |
| Color | Black |
| Country of Manufacture | United States |
| MPN | TBA |
| Year Manufactured | 1930's-40's |
| Bundle Listing | Yes |
| Modified Item | No |
| Weight | 150-75 |
| Brand | MITCHELL |
| Series | 35mm |
| Type | Rackover |
| Format | 35mm Cine |
| Focus Type | Manual |
| Model | NC |
| Features | 4 Lens Rotating Turret, Directors Finder, Magazine, Parts List and manual, Standard Motor, Set of display Lenses, tripod & head-Our Chice, Matte Box with Rods & Brackdts |
| Country of Origin | United States |
| Item Weight | 160lbs +/- |
Check the listing for details. MITCHELL NC 35mm Motion Picture Camera System Clean Full Kit L@@K. Color: Black, Condition: Used, Made in United States. Listed at 8995.00 USD. If you require an all Original all complete quality 35mm. 2 Mitchell 1000 Foot Magazine. This one will be in excellent condition. It will be film tested and fully operational when it arrives at your door step!