| Blade Diameter | 12 in |
|---|---|
| Number of Items in Set | 1 |
| Battery Included | No |
| Power Source | Corded Electric |
| Blade Length | 12 in |
| Blade Diameter (in) | 12” |
| Set Includes | Parts Only |
| MPN | See Desc |
| Suitable For | Wood |
| Brand | DEWALT |
| Type | Miter Saw |
| Blade Location | Right |
| Voltage | 12 V |
| Motor Type | Brushless |
| Model | Dewalt DHS790 |
Check the listing for details. Miter Pointer Assy Dewalt DHS790 Flexvolt 2x60V Sliding 12” Miter Saw. Condition: For parts or not working. Listed at 5.99 USD. NO RETURNS - The part in the picture is what you get - if it’s not pictured it’s not included Part is taken off of a USED DHS790 12” Corded/Cordless Sliding Compound Miter Saw - Powered by 2 60volt batteries - 120 volt max Parts will show signs of use - scratches, knicks, dust and so on