| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Number of Items in Set | 2 |
| Ideally Used With | Miter Saws |
| Product Weight (lb.) | 3.9 lb |
| Battery Included | No |
| Product Width (in.) | 4.75 in |
| Tools Product Type | Power Tool |
| Color | Green |
| Set Includes | Stand |
| MPN | A18MSB1 |
| Material | Steel |
| Product Length (in.) | 20.63 in |
| Brand | Ryobi |
| Type | Miter Saw |
| Pack Size | 1 |
| Model | A18MSB1 |
| Product Height (in.) | 3.13 in |
| Color Family | Green |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Power Tool Accessory Type | Saw Accessories |
Check the listing for details. Ryobi Miter Saw Stand Mounting Brackets Single Action Locking Levers Power Tool. Color: Green, Condition: New. Listed at 34.90 USD. RYOBI Mounting Brackets for Miter Saw Stand A18MS01GRYOBI introduces the Miter Saw Stand Mounting Brackets for the Miter Saw Stand. Miter Saw Brackets are simple and easy to use. They are non marring, extending the life of your stand and they are for use with all RYOBI miter saws. This set includes two brackets and necessary bolts for Miter Saw Stand A18MS01G.SPECIFICATION :For use with all RYOBI Miter SawsNon-marring feetSingle action locking levers