| Brand | Mitutoyo |
|---|---|
| Minimum Measurement | 0 in |
| Maximum Measurement | 1 in |
| Reading | Mechanical |
| Micrometer Type | Screw Thread Micrometer |
| MPN | NO126-137A |
| Country of Origin | Japan |
| Resolution | 0.00100 in |
Check the listing for details. 🗽MITITUYO NO126-137A SCREW THREAD MICROMETER MACHINIST/TOOLMAKER. Condition: Used, Made in Japan. Listed at 149.85 USD. 🗽MITITUYO NO126-137A SCREW THREAD MICROMETER (B23-192)