| Liquid Line | 1/4" (2) |
|---|---|
| Power Source | Corded Electric |
| Suction Line | 3/8" (2) |
| Power Phase | 1 Phase |
| AHRI Certificate Number | 201754642, 201754643, 201755013 |
| Min/Max Outdoor Temp for Heating | 5°-75° |
| Capacity | 18,000 BTU |
| Heating BTU | 22,000 BTU |
| Energy Star | Yes |
| Energy Efficiency Ratio (EER) | 12.7 |
| Manufacturer Warranty | 10 Years with Online Registration |
| Voltage | 220 V |
| Item Height | 26" |
| Max Breaker Size | 20 |
| Item Width | 33" |
| HSPF | 10 |
| Item Depth | 13" |
| California Prop 65 Warning | This product and many products we list may contain a chemical know to the state of California to cause cancer or birth defects or other reproductive harm. |
| Brand | Mitsubishi |
| Type | Multi-Zone Mini Split Condenser |
| Model | MXZ-2C20NA3 |
| Min/Max Outdoor Temp for Cooling | 14°-115° |
| Min. Breaker Size | 17.2 |
| SEER Rating | 18-20 |
| Country of Origin | United States |
Check the listing for details. Mitsubishi MXZ-2C20NA-H7 controller PC board E12-T72-450 E12T72450. Condition: Open box, Made in United States. Listed at 200.00 USD. Compatible with this part numberMitsubishi E12-T72-450.