| UPC | 0603908586234 |
|---|---|
| Brand | Mitutoyo |
| Minimum Measurement | 0 in |
| Maximum Measurement | 1 in |
| Reading | Electronic |
| Micrometer Type | Digital Micrometer |
| MPN | 29334430 |
| Resolution | 0.00005 in |
Check the listing for details. Mitutoyo 0 to 1" IP65 Carbide Standard Electronic Outside Micrometer 0.000050.... Condition: New. Listed at 260.00 USD. Mitutoyo 0 to 1" IP65 Carbide Standard Electronic Outside Micrometer 0.000050" Resolution, 0.00005" Accuracy