| Country of Origin | Japan |
|---|---|
| Brand | Mitutoyo |
| Minimum Measurement | 11 in |
| Reading | Mechanical |
| Maximum Measurement | 12 in |
| Micrometer Type | Outside Micrometer |
| MPN | 103-188A |
| Resolution | 0.00100 in |
Check the listing for details. Mitutoyo 11” - 12” Outside Micrometer 103-188A - .0001" Resolution. Condition: Used, Made in Japan. Listed at 99.00 USD.