| Brand | Mitutoyo |
|---|---|
| Minimum Measurement | 0 in |
| Maximum Measurement | 4 in |
| Reading | Mechanical |
| Micrometer Type | Depth Micrometer |
| MPN | 129-127 |
| Country of Origin | Japan |
| Resolution | 0.00012" |
Check the listing for details. Mitutoyo 129-127 Depth Micrometer 0 - 4" Range w/calibration certificate. Condition: New, Made in Japan. Listed at 149.00 USD. Item Brand new , comes with Calibration certificate.