| Brand | Mitutoyo |
|---|---|
| Minimum Measurement | 0 in |
| Maximum Measurement | 1 in |
| Reading | Mechanical |
| Micrometer Type | multi-directional |
| MPN | 150-203 |
| Country of Origin | United States |
| Resolution | 0.00100 in |
Check the listing for details. MITUTOYO 150-203 Micrometer Head Carbide Face fits EDM, Microscope Stage. Condition: Used, Made in United States. Listed at 25.00 USD. Condition is Near New.