| Minimum Measurement | 2 in |
|---|---|
| Non-Domestic Product | No |
| Maximum Measurement | 3 in |
| Custom Bundle | No |
| Micrometer Type | Outside Micrometer |
| Bundle Listing | No |
| Modified Item | No |
| Brand | Mitutoyo |
| Reading | Mechanical |
| Model | 101-119 |
| Country of Origin | Japan |
| Resolution | 0.00010 in |
Check the listing for details. MITUTOYO 2-3 Inch Micrometer NO 101-119 .0001 w/ Case. Condition: Used, Made in Japan. Listed at 113.99 USD. Tool is in good condition. Includes case. Case has cosmetic work. See pictures for condition.