| Minimum Measurement | 0mm |
|---|---|
| Brand | Mitutoyo |
| Maximum Measurement | 25mm |
| Reading | Mechanical |
| Micrometer Type | Screw Thread Micrometer |
| MPN | 226-125 |
| Country/Region of Manufacture | Japan |
| Unit Quantity | 1pcs |
| Resolution | 0.01mm |
Check the listing for details. Mitutoyo 226-125 Interchangeable Anvil Screw Thread Micrometer 0 - 25mm Range. Condition: Used. Listed at 150.00 USD. Used with significant signs of wear and some rust, but the product operates smoothly and functions properly.