| UPC | 0094717006806 |
|---|---|
| Brand | Mitutoyo |
| Minimum Measurement | 0 in |
| Maximum Measurement | 1 in |
| Reading | Electronic |
| Micrometer Type | Digital Micrometer |
| MPN | 29383130 |
| Resolution | 0.00005 in |
Check the listing for details. Mitutoyo 293-831-30 Electronic Outside Micrometer: Ratchet Stop Thimble, 1" Max. Condition: New. Listed at 178.00 USD. Mitutoyo 293-831-30 Electronic Outside Micrometer: 1" Max, Solid Carbide Face, 0.000050" Resolution, 0.000100" Accuracy, Ratchet Stop Thimble. Priced and sold as each (1).