| Minimum Measurement | 0 in |
|---|---|
| Brand | Mitutoyo |
| Maximum Measurement | 6 in |
| Unit Type | Unit |
| SPC Output | SPC |
| IP Rating | IP67 |
| Caliper Type | Digital Caliper |
| MPN | 500-196-30 |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Unit Quantity | 100 |
| California Prop 65 Warning | No |
| Resolution | 0.0005 in |
Check the listing for details. Mitutoyo 500-196-30 150mm / 6" Absolute Digital Digimatic Caliper *OPENBOX*. Condition: New – Open box. Listed at 84.99 USD.