| Brand | Mitutoyo |
|---|---|
| Minimum Measurement | 0 in |
| Maximum Measurement | 8 in |
| Caliper Type | Digital Caliper |
| Material | Stainless Steel |
| MPN | dose not apply |
| Unit Quantity | 1 |
| Measurement Accuracy | +/-0.001 |
| Resolution | 0.0005 in |
| UPC | dose not apply |
Check the listing for details. Mitutoyo 500-197-30 Electronic Digital Caliper Range, 0.0005"/0.01mm Resolution. Condition: New. Listed at 235.99 USD.