| IP Rating | IP67 |
|---|---|
| Minimum Measurement | 0mm |
| Brand | Mitutoyo |
| Maximum Measurement | 300mm |
| Caliper Type | Digital Caliper |
| MPN | 500-754-10 |
| Unit Quantity | 1pcs |
| Country of Origin | Japan |
| Resolution | 0.01mm |
Check the listing for details. Mitutoyo 500-754-10 12" Digital Caliper Inch/Metric Conversion Absolute IP67. Condition: Used, Made in Japan. Listed at 300.00 USD. Genuine Mitutoyo 500-754-10 ABSOLUTE Digital Caliper. Includes original Mitutoyo case. Mitutoyo caliper. Mitutoyo 500-754-10. - IP67 Coolant Proof (Water & Dust Resistant). IP67 caliper. digital caliper 300mm.