| Minimum Measurement | 0 in |
|---|---|
| Brand | Mitutoyo |
| Maximum Measurement | 6 in |
| SPC Output | SPC |
| IP Rating | IP67 |
| Caliper Type | Digital Caliper |
| MPN | 500-762-20 |
| Resolution | 0.0005 in |
Check the listing for details. Mitutoyo 500-762-20 Absolute IP67 SPC 0-6" Digimatic Caliper. Condition: New. Listed at 244.04 USD. We’re committed to resolving any issue promptly and professionally. If you're satisfied, we'd greatly appreciate your5-star review.