| Brand | Mitutoyo |
|---|---|
| Minimum Measurement | 0.0 in |
| Maximum Measurement | 6.0 in |
| Dial Color | White |
| Caliper Type | Dial caliper |
| MPN | 505-101 |
| Country/Region of Manufacture | Japan |
| Graduations | 0.001 in |
Check the listing for details. Mitutoyo 505 101 Dial Caliper 6 Inch .001". Condition: Used. Listed at 85.00 USD. Working well. No engravings.