| Brand | MITUTOYO |
|---|---|
| Minimum Measurement | 0.0 in |
| Accuracy | +/-0.001 in |
| Maximum Measurement | 6.0 in |
| Dial Color | White |
| Caliper Type | Dial Caliper |
| MPN | 505-742J |
| Graduations | 0.001 in |
Check the listing for details. MITUTOYO 505-742J Dial Caliper,0-6 In 4LA83. Condition: New. Listed at 137.59 USD. Dial Caliper,0-6 In 4LA83. MITUTOYO 505-742J. Stainless steel construction. Grainger reserves the right to accept or reject any order. Power adapters and other modifications may be necessary for proper operation in other countries.