| Return shipping will be paid by | Seller |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Brand | Mitutoyo |
| Minimum Measurement | 0 in |
| Maximum Measurement | .4 - 8" / 10 - 200mm |
| SPC Output | SPC |
| IP Rating | IP67 |
| Custom Bundle | No |
| Caliper Type | Digimatic Caliper |
| MPN | 573-706-20 |
| Country/Region of Manufacture | Japan |
| Modified Item | No |
| Resolution | .0005” / 0.01mm |
Check the listing for details. Mitutoyo 573-706-20 Digimatic Offset Caliper 0 - 8" SPC IP67 w Thumb Roller. Condition: New. Listed at 753.00 USD. Mitutoyo 573-706-20 Digimatic Offset Caliper 0 - 8" SPC IP67 w Thumb Roller