| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Minimum Measurement | 0 in |
| Brand | mitutoyo |
| Maximum Measurement | 6 in |
| IP Rating | IP67 |
| Caliper Type | Digital Caliper |
| Custom Bundle | No |
| MPN | 573-721-20 |
| Modified Item | No |
| Resolution | 0.0005 in |
Check the listing for details. mitutoyo 573-721-20 digital point caliper. Condition: Used. Listed at 300.00 USD. Almost brand new mitutoyo 573-721-20 digital point caliper. Will not be disappointed with these. All paperwork included, battery is installed and ready to go. Not a single scratch or wear mark on the tool or case.