| Country of Origin | Japan |
|---|---|
| Minimum Measurement | 0 in |
| Brand | Mitutoyo |
| Maximum Measurement | 6 in |
| Unit Type | Unit |
| Caliper Type | Digital Caliper |
| MPN | 500-196-30 |
| Resolution | 0.0005 in |
Check the listing for details. Mitutoyo America 500-196-30 Digimatic Caliper Without Output. Condition: New, Made in Japan. Listed at 145.00 USD. Mitutoyo America 500-196-30 Digimatic Caliper Without Output, 6" Rang, 1" Height, 1" Wide, 1" Length, Borosilicate Glass