| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Caliper Type | Digital Caliper |
| MPN | 500-196-30 |
| Minimum Measurement | 0 in |
| Maximum Measurement | 6 in |
| SPC Output | None |
| Brand | Mitutoyo |
| Resolution | 0.0005 in |
| MPN | 50019630 |
Check the listing for details. Mitutoyo Digimatic 0-6 inch Digital Vernier Caliper. Condition: New – Open box. Listed at 150.00 USD. Don’t need these calipers anymore there brand new I got them for my old job and never got to use them. They’re calibrated already , just don’t have any use for them taking up space in my tool box