| Unit Type | Unit |
|---|---|
| Country/Region of Manufacture | Japan |
| UPC | 0728047464592 |
| Minimum Measurement | 0 in |
| Brand | Mitutoyo |
| Maximum Measurement | 6 in |
| SPC Output | None |
| Caliper Type | Digital Caliper |
| MPN | 500-196-30 |
| Resolution | 0.0005 in |
Check the listing for details. Mitutoyo Digimatic 0-6 inch Digital Vernier Caliper. Condition: Used. Listed at 80.00 USD. Mitutoyo Digimatic 0-6 inch Digital Vernier Caliper