| Minimum Measurement | 0 in |
|---|---|
| Brand | Mitutoyo |
| Maximum Measurement | 6 in |
| SPC Output | None |
| Caliper Type | Digital Caliper |
| MPN | 500-196-20 |
| Resolution | 0.0005 in |
| UPC | NA |
Check the listing for details. Mitutoyo Digimatic Caliper 500-196-20 Model CD-6" CSX. Condition: Used. Listed at 49.99 USD. Tested and Working.