| Brand | Mitutoyo |
|---|---|
| Minimum Measurement | 7 in |
| Maximum Measurement | 8 in |
| Reading | Mechanical |
| Micrometer Type | Outside Micrometer |
| MPN | 103-222A |
| Country/Region of Manufacture | Japan |
| Resolution | 0.00010 in |
Check the listing for details. Mitutoyo Outside Micrometer Set No. 103-222A - 7-8" - .0001" Resolution. Condition: Used. Listed at 125.00 USD.