| Minimum Measurement | 0.0 in |
|---|---|
| Brand | Mitutoyo |
| Maximum Measurement | 6.0 in |
| Accuracy | +/-0.0010 in |
| Unit Type | Unit |
| Custom Bundle | No |
| Country/Region of Manufacture | Japan |
| Graduations | Inches |
| Modified Item | No |
Check the listing for details. Mitutoyo Precision Vernier Caliper 6" ID OD Depth Rod. Condition: Used. Listed at 59.00 USD. Mitutoyo Precision Vernier Caliper 6" ID OD Depth Rod in good working condition. Has some little spots that look like overspray on it. See pictures for exact condition item number 2d-1