| Brand | Mitutoyo |
|---|---|
| Minimum Measurement | 3 in |
| Maximum Measurement | 4 in |
| Reading | Electronic |
| Micrometer Type | Digital Micrometer |
| MPN | 293-143 |
| Country of Origin | Japan |
| Resolution | 0.00005 in |
Check the listing for details. Mitutoyo QuantuMike Coolant Proof MDE-100MJ 293-143-30 NEW. Condition: New – Open box, Made in Japan. Listed at 390.00 USD.