| Compatible Crochet Hook Us Size | I-9, J-10 |
|---|---|
| Denier | 150D |
| Size | Small, 30 yards |
| Included Components | Mixed |
| Capacity Weight | 240yd |
| Item Length | 30 Yards |
| Number in Pack | 8pcs |
| Compatible Knitting Needle Us Size | 10, 9 |
| Style | Metallic Klm044 |
| Features | Hand wash only |
| Unit Quantity | 8 |
| Part Type | Thread |
| Color | Mixed |
| Item Diameter | 0.125 in |
| Material | Stainless Steel |
| Compatible Knitting Needle Metric Size | 5.5 Millimeters |
| Item Package Dimensions L X W X H | 5.67 X 3.62 X 1.46 Inches |
| Compatible Crochet Hook Metric Size | 5.5 Millimeters |
| Brand | Unbranded |
| Fishing Type | Mixed |
| Product Care Instructions | Hand Wash Only |
| Maximum Line Diameter | 0.035 in |
| Suggested Users | Unisex-adult |
| Fishing Technique | Mixed |
| Package Weight | 0.13 Kilograms |
| Item Weight | 4 oz |
Check the listing for details. Mixed Color Thread for Rod Wrapping. Color: Mixed, Condition: New. Listed at 43.19 USD. Stand out from the crowd with our Mixed Color Thread for Rod Wrapping. If you are an avid angler or a passionate rod builder, our Mixed Color Thread for Rod Wrapping is an essential addition to your toolkit.