| Package Dimensions LxWxH | 14 in x 9 in x 0.7 in |
|---|---|
| Appliance Capabilities | Slide, Protect |
| Part Number | Mixer Slider Mat |
| Size | 14 in x 9 in x 0.7 in |
| Product Dimensions | 9 X 0.7 X 14 Inches |
| Care Instructions | Wipe clean |
| Features | Eco-Friendly, Durable, Protective, Easy to Clean |
| Unit Quantity | 1 |
| Components Included | Slider Mat, Sliders |
| Number of Items | 1 |
| Finish | Natural |
| Model Name | Bamboo Sliding Board For Kitchenaid Mixer |
| Color | Natural Bamboo |
| Material | Bamboo |
| Model Number | Mixer Slider Mat |
| Appliance Uses | Mixer, Kitchen Countertop Protection |
| Item Depth | 0.7 in |
| Number Of Boxes | 1 |
| Weight | 1.17 lbs |
| Brand | Unbranded |
| Type | Mat |
Check the listing for details. Mixer Slider Compatible for KitchenAid, 4.5-5 Qt. Color: Natural Bamboo, Condition: New. Listed at 16.37 USD. Experience the ultimate convenience in your kitchen with our Easy Slide Bamboo Mat + 4 Sliders. Say goodbye to awkward maneuvering and enjoy the simplicity of smooth sliding. Protective Barrier: Safeguard your kitchen countertop and the base of your KitchenAid mixer.