| Shape | Rectangle |
|---|---|
| MPN | BKNCBSCC54ROASRP |
| Material | Carbon Steel |
| Item Length | 15 in |
| Brand | NutriChef |
| Type | Roasting Pan |
| Unit Type | Unit |
| Heat Resistance | 446° Fahrenheit |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Item Height | 1.2 in |
| Model | BKNCBSCC54ROASRP |
| Features | Dishwasher Safe,Easy to Clean,Non-Stick,PFOA, PFOS, PTFE Free |
| Unit Quantity | 1 |
| Surface Coating | Non-Stick |
| Item Width | 12 in |
| OptiID | 45355 |
| Item Weight | 1.28 lbs. |
| UPC | 842893157900 |
Check the listing for details. Nutrichef Bakeware Roasting Pan Replacement Part - Used for NCBSCC54. Condition: New. Listed at 23.99 USD. Nutrichef Bakeware Oven Crisper Pan Used for NutriChef NCBSCC54 Non-Stick. NutriChef 15" Carbon Steel Non-Stick Roasting Pan w15.4xh3.7xw10.24 - Brown. NutriChef Square Baking Pan Carbon Steel Non-Stick ?.