| Brand | NuVision |
|---|---|
| Type | Tablet |
| Screen Size | 13.3 in |
| RAM Size | 1 GB |
| Color | Red |
| Model | nuvision tm 1318 |
| Operating System | Android |
| Internet Connectivity | Wi-Fi |
| Storage Capacity | 16 GB |
| Country/Region of Manufacture | China |
Check the listing for details. Nuvision TM1318 13.3" Screen 1 GB Ram Android 4.4.4 Tablet Red Tested. Color: Red, Condition: Used. Listed at 64.66 USD.