| Color Temperature | 5000 - 5500 K Cool |
|---|---|
| Item Diameter | 7 in |
| Color | White |
| MPN | 62/1661 |
| Year Manufactured | 2025 |
| Item Length | 9.840 |
| Weight | 6 |
| Installation Area | Indoor |
| Brand | Nuvo |
| Type | Not Available |
| ItemPackageQuantity | 6 |
| Sensor Type | Light |
| Length | 10 |
| Item Height | 8.5 |
| Voltage | 120 V |
| Manufacturer | NUVO |
| Features | Satco's new LED disk light fixtures are the perfect choice for ad, energy-efficient lighting to a variety of areas in your home. SKU, 5000K CCT, in a traditional white finish. Available in a convenient 6-pack, this unit will save your contractor valuable time in installation, the Satco LED disk light fixtures are an all-purpose lighting sol |
| Width | 8 |
| Finish | White |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 6 |
| Item Width | 8 |
| Lighting Technology | LED |
| UPC | 0045923616617 |
Check the listing for details. NUVO 62/1661 7-Inch LED Disk Light, 5000K, White Finish, 6 PACK. Color: White, Width: 8, Condition: New, Made in China. Listed at 45.99 USD. NUVO 62/1661 7-Inch LED Disk Light, 5000K, White Finish, 6 PACK. Condition is New. Shipped with USPS Ground Advantage.