| Power Source | Electric |
|---|---|
| Color | Black |
| MPN | 20602 |
| Material | Stainless Steel |
| Item Depth | 20 in |
| Cooking Method | Infrared |
| Brand | NuWave |
| Type | Infrared Oven |
| Voltage | 120 V |
| Model | 20552 |
| Features | Adjustable Racks, Convection, Convection Oven, Digital Timer, Drip Tray, Infrared Oven, Power Indicator Light, Temperature Control |
| Number of Items | 13 |
| Power | 1500 W |
| Item Width | 14 in |
Check the listing for details. NuWave 20552 Elite Infrared Oven Open Box No Box PLUS EXTRAS!. Color: Black, Condition: New. Listed at 115.00 USD. Condition and color is true to pictures. All reasonable offers are considered. Shipped USPS.