| Unit Type | Unit |
|---|---|
| GTIN | 0652185206021 |
| Manufacturer Color | Black |
| UPC | 0652185206021 |
| Components Included | Base, Extension Ring, Rack, Pan |
| Power Source | Electric |
| Color | Black |
| MPN | 20602 |
| Material | Stainless Steel |
| Item Depth | 3 in |
| Cooking Method | Infrared |
| Brand | NuWave |
| Type | Infrared Oven |
| Voltage | 120 V |
| Model | 20602 |
| Features | Digital Timer, Temperature Control, Infrared Oven, Power Indicator Light, Drip Tray, Convection Oven, Adjustable Racks, Convection |
| Item Weight | 13 lbs |
| Power | 1500 W |
Check the listing for details. NuWave Infrared Oven Pro Plus 20602 w/Extender Ring Kit Power Dome DVD New Open. Color: Black, Condition: Open box. Listed at 119.95 USD. Brand new, never used, open original box. Please refer to all photos