| Power Source | Electric |
|---|---|
| Color | Black |
| Item Diameter | 15 in |
| Material | Metal |
| MPN | 20604 |
| Item Depth | 13 in |
| Cooking Method | Air Fry |
| Brand | NuWave |
| Type | Convection Oven |
| Capacity | 3 qt |
| Voltage | 120 V |
| Item Height | 11-20 in |
| Model | 20604 |
| Features | Convection Oven, Adjustable Racks, Infrared Oven, Convection, Expandable, Baking Oven |
| Number of Items | 1 |
| Country of Origin | China |
| Power | 1500 W |
Check the listing for details. NUWAVE MODEL 20604 Convection Oven- Tested. Color: Black, Condition: Used, Made in China. Listed at 55.00 USD. NU WAVE Air Fryer Very Fine and Clean . Has Manual plus Cooking Guide and Storage Cover.