| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Buyer |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Power Source | Electric |
| Custom Bundle | No |
| MPN | 20322 |
| Capacity | 3 qt |
| Energy Star | 1 Star |
| Manufacturer Warranty | N/A |
| Voltage | 120 V |
| Item Height | 16 in |
| Features | Convection |
| Number of Items | 1 |
| Components Included | Base |
| Item Width | 14 in |
| EC Range | A - G |
| Color | Black |
| Item Diameter | 16 in |
| Material | Plastic |
| Item Depth | 14 in |
| Cooking Method | Grill |
| California Prop 65 Warning | None |
| Brand | NuWave |
| Type | Infrared Oven |
| Model | 20322 |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Item Weight | 8 lbs |
| Power | 1500 W |
Check the listing for details. NuWave Pro Digital Infrared OvenModel 20322. Color: Black, Condition: Open box. Listed at 75.00 USD. NuWave Pro Digital Infrared OvenModel 20322.